ELG-150-12A-3Y
Product code: 10000010
Power supply constant voltage + constant current 120W 12V 10A MEAN WELL adjustable cables high IP IP65 metal case SELV PFC warranty 5 years
Description
Power supply constant voltage + constant current 120W 12V 10A MEAN WELL adjustable cables high IP IP65 metal case SELV PFC warranty 5 years
Parameters
| Function | voltage pow. supply CV+CC |
| Supply voltage nominal | 230VAC |
| Output voltage nominal (V) | 12 V |
| Output voltage adjustable | yes |
| Output power nominal (W) | 120 W |
| Output current nominal (A) | 10 A |
| Field of application | high IP |
| Connections design | cables |
| IP protection | IP65 |
| SELV (yes/no) | yes |
| PFC (yes/no) | yes |
| Dimensions (mm) | 219x63x35,5mm |
| CC mode possible (yes/no) | yes |
| Output current adjustable | yes |
| Output current controllable | no |
| CC operating voltage (V) | 6 V |
| TRON warranty | 5 years |
| Case material | metal |