APC-16-350
Product code: 10000047
Power supply constant current 17W 0,35A MEAN WELL for light fixtures cables IP42 plastic case warranty 2 years
Description
Power supply constant current 17W 0,35A MEAN WELL for light fixtures cables IP42 plastic case warranty 2 years
Parameters
| Function | proudový napájecí zdroj CC |
| Supply voltage nominal | 230VAC |
| Output power nominal (W) | 16.8 W |
| Output current nominal (A) | 0.35 A |
| Field of application | light fixtures |
| Connections design | cables |
| IP protection | IP42 |
| SELV (yes/no) | no |
| PFC (yes/no) | no |
| Dimensions (mm) | 77x40x29mm |
| Output current adjustable | no |
| Output current controllable | no |
| CC operating voltage (V) | 12 V |
| Output current selectable | no |
| TRON warranty | 2 years |
| Case material | plastic |