MDR-60-12
Product code: 10007882
Power supply constant voltage 60W 12V 5A MEAN WELL adjustable uncovered terminal block DIN rail metal case warranty 3 years
Description
Power supply constant voltage 60W 12V 5A MEAN WELL adjustable uncovered terminal block DIN rail metal case warranty 3 years
Parameters
| Function | voltage power supply CV |
| Supply voltage nominal | 230VAC |
| Output voltage nominal (V) | 12 V |
| Output voltage adjustable | yes |
| Output power nominal (W) | 60 W |
| Output current nominal (A) | 5 A |
| Field of application | na DIN lištu |
| Connections design | uncovered terminal block |
| SELV (yes/no) | no |
| PFC (yes/no) | no |
| Dimensions (mm) | 40x90x100mm |
| CC mode possible (yes/no) | no |
| Output current adjustable | no |
| Output current controllable | no |
| TRON warranty | 3 years |
| Case material | metal |